Спам-перли: а вам писала Мішель Обама?
Удосконалюючи використовуються прийоми соціальної інженерії, зловмисники часто експлуатували назви великих комерційних компаній і імена відомих людей або ж намагалися зіграти на непростої економічної ситуації.
Так, однією з найбільш незвичайних стала розсилка типових «лотерейних» повідомлень від імені дружини чинного президента США Мішель Обами. Перша леді американського держави нібито повідомляла інтернет-користувачам про те, що вони стали одержувачами виплат фонду Білого Дому.
У вересні, як і в серпні, найбільше спаму, зафіксованого в Рунеті, виходило з територій Індії (21,32%) і В'єтнаму (12,27%). Проте «бронза» в цьому місяці перейшла від Південної Кореї до Німеччини (5,34%), яка знову продемонструвала значне зростання спамерської активності.
Кардинальні зміни у вересні сталися і в рейтингу країн по спрацьовуванню поштового антивіруса. І тут знову «відзначилась» Німеччина, яка вийшла на перше місце, додавши майже 6 процентних пунктів до серпневого показника. Лідирували ж протягом восьми місяців поспіль США у вересні опинилися на 8-ой позиції списку.
«Наші прогнози підтвердилися: вересень з його діловою активністю вніс корективи в типи спаму, що розповсюджувався в Інтернеті протягом місяця. Кількість шкідливих і шахрайських розсилок трохи зменшилася, але з'явилися нові прийоми соціальної інженерії, - розповідає Марія Наместникова, старший спам-аналітик «Лабораторії Касперського». - Однак ми з подивом зазначили, що зниження частки атак на банківські та фінансові організації не пішло на спад. Швидше за все, ця тенденція носить тимчасовий характер, оскільки саме цей сектор традиційно є найбільш ласим шматком для кіберзлочинців».