проводка кабелів для LAN
Для приховування проводів можна використовувати плінтуси, в яких передбачений паз під кабель. Однак у багатьох будинках вже прокладені кабелепроводів - наприклад, для телефонного шнура. У них можна протягнути і кабелі LAN. Як це зробити?
1) Готуємо розетку. Кабелепроводів корисні, якщо вам потрібно встановити на іншому поверсі другий LAN/Wi-Fi-роутер. Якщо в кабелепроводе вже є непотрібний кабель, вийміть його. При цьому найкраще прив'язати до цього старого кабелю міцний шнур, щоб відразу помістити його в трубку. У цьому випадку відразу переходьте до етапу 4.
2) Укладаємо напрямну стрічку. Якщо в кабелепроводе немає ні кабелю, ні шнура, необхідно спочатку помістити в трубку напрямну стрічку, за допомогою якої ви протягнете LAN-кабель. Для цього прив'яжіть половинку косметичного ватного кульки до довгому легкому шнуру або міцної нейлонової стрічці і вставте його з верхнього краю кабелепровода. Розкладіть шнур прямо по довжині кабелепровода. Піднесіть пилосос до нижнього краю кабелепровода і ущільніть це з'єднання рукою. Розташуйте пальці таким чином, щоб ватяний кулька не засмоктало. Включіть пилосос і використовуйте його до тих пір, поки кулька не пройде через трубку.
3) Протягуємо LAN-кабель. У кабелепровод діаметром 15 мм помістяться дві кабелю Ethernet. Можна сміливо використовувати перспективний кабель Cat-7 (50 метрів - від 2500 руб./600 грн.). Зігніть кабель по довжині кабелепровода з запасом і прикріпіть його до направляючої стрічки. Розріжте оболонку LAN-кабелю настільки, щоб згин був дуже широким. Тепер протягніть кабель вниз, при цьому ваш помічник повинен підштовхувати його зверху. Миючий засіб полегшить ковзання кабелю по кабелепроводу.
4) Приєднуємо розетку RJ-45. Для підключення обох кабелів вам знадобляться дві подвійні розетки для установки в стіну з роз'ємами стандарту RJ-45 LAN, які можна придбати за ціною від 250 рублів (30 гривень) в магазинах електротоварів. Штиркові висновки підписані цифрами від 1 до 8. З'єднайте їх з жилами, позначеними кольором, наступним чином: 1 - оранжево-білий, 2 - помаранчевий, 3 - зелено-білий, 4 - синій, 5 - синьо-білий, 6 - зелений, 7 - коричнево-білий, 8 - коричневий. На висновках передбачені гострі кромки, які краще вставляти кабель з допомогою притискного інструменту до тих пір, поки кромки не проріжуть ізоляцію, не забезпечать контакт і не відріжуть кінець кабелю. Перед установкою розетки перевірте з'єднання.
5) Встановлюємо розетку в стіну. Для початку зніміть передню кришку розетки і трохи вигвинтіть два невеликих шурупа на гнізді в стіні. Щоб вставити розетку з об'ємним кабелем в гніздо, вам будуть потрібні сила і час на роздуми, оскільки кабель не повинен зігнути. Надягніть на вывинченные шурупи гнізда розетку, використовуючи пази на ній, і вирівняйте її. Затягніть шурупи і встановіть передню кришку на розетку.