MultiPad 8.0 3G Note: цифровий блокнот від Prestigio
Стилуси були широко поширені в епоху резистивних дисплеїв, але з приходом ємнісною технологією, гостра потреба в них відпала. Однак як прийнято говорити «в інтернетах», ніщо не забуте, ніхто не забутий. Стилуси у вигляді декоративних олівців і ручок популярні у деяких користувачів продукції Apple, а бізнес-користувачі, у яких гаманець товстіший, не гребують і стилусами суміщеними з дорогими ручками. У випадку з гаджетами на Android, виробники також випускають спеціальні версії пристроїв з додатковим сенсорним шаром, стилусом і поліпшеною підтримкою рукописного введення. За традицією, закладеною лідерами ринку, такі гаджети мають у своїй назві слово Note, і позиціонуються як «цифрові помічники» ділової людини або інструмент для творчості. Коштують такі пристрої трохи дорожче звичайних, але в деяких ситуаціях можуть здорово полегшити життя користувачу. У нашій тестовій лабораторії побував планшет Prestigio MultiPad 8.0 3G Note, який на даний момент є одним з найбільш доступних пристроїв з додатковим електромагнітним дигитайзером.
Дизайн і особливості
Дизайн пристрою суворий і спокійний. Розташування елементів управління в цілому не викликає нарікань. Розташування основних органів управління досить зручно для доступу до них як в горизонтальній, так і альбомній орієнтації.
Зрозуміло, головний елемент управління - це сенсорний дисплей, а всі другорядні елементи розташовані на боках пристрою. Тут же зосереджені порти і роз'єми На верхньому торці розміщені слоти для карти пам'яті microSD і SIM-карти, а також пара динаміків. Останні розміщені таким чином, щоб видавати максимум звуку, коли пристрій в чохлі. Однак динаміки не надто потужні, і отримати достатню гучність можна тільки в навушниках або скориставшись портативної акустикою. На лівій бічній поверхні розташовані два маленьких поглиблення для кріплення самарт-чохла, а на правій бічній поверхні - кнопка живлення і клавіші регулювання гучності. На клавіші включення є індикатор стану - під час зарядки акумулятора він світиться червоним, і гасне, коли акумулятор повністю заряджений. На нижній бічній поверхні поміщений роз'єм для підключення зарядного пристрою, порт micro USB 2.0, mini HDMI і перемикач, що відповідає за відключення сенсорного введення. Часом така можливість, а саме управляти пристроєм виключно за допомогою стилуса, зовсім не зайва. Сам стилус надійно кріпиться в поглибленні всередині чохла, втратити його досить проблематично. Тут же на нижній бічній поверхні розташована прихована клавіша скидання і 3,5-міліметровий роз'єм для підключення навушників. Стилус не підтримує натискання і кути нахилу, але добре підходить для створення ескізів, начерків та рукописних заміток. Середня кнопка стилуса служить для переміщення об'єктів, зворотна сторона виконають функцію гумки, причому не стирає частини зображення, а всю накреслену лінію, що не завжди і не зовсім зручно. Смарт-чохол розблокує екран при відкритті, і навпаки блокує при закритті. Планшет кріпиться до чохла за допомогою двох пластикових засувок, і таке кріплення навряд чи можна залучити надійним. Сам чохол деформується під впливом високих температур, що слід враховувати в літній період.MultiPad 8.0 3G Note оснащений фронтальною камерою з роздільною здатністю 0,3 Мегапікселя, і основний автофокусной тиловий камерою з роздільною здатністю 5 Мпікс. Якість фотографій відносно непогане, але змагатися з флагманами відомих виробників камер даного планшета дуже і дуже складно.
Комплект постачання
Головна «родзинка», як вже було сказано, яка також є однією з відмінних рис Prestigio MultiPad 8.0 3G Note, його особливостей, це, безсумнівно, смарт-чохол з вмонтованим пластиковим утримувачем і стилусом.
Також в комплекті з планшетом Prestigio MultiPad 8.0 3G Note поставляється зарядний пристрій, кабель micro USB, кабель USB OTG для підключення накопичувачів та периферійних пристроїв. Навушники, як і у випадку з багатьма новими пристроями від Prestigio, в комплекті відсутні. Зрозуміло, нікуди не поділися паперове керівництво користувача і гарантійний лист.
Планшет оснащений IPS-дисплеєм з роздільною здатністю 1024х768 пікселів і підтримкою мультитач. Картинка на екрані яскрава і насичена кольором. Максимальна вимірювана яскравість склала 196 кд/м2. Екран захищений якісної антибликовой плівкою, яка знижує яскравість, але робить можливим використання девайса при яскравому сонячному світлі. Правда якість поклейки плівки варіюється від екземпляра до екземпляра - деякі планшети позбавлені бульбашок повітря під плівкою, деякі мають їх в області екрана, а деякі - в області рамки. Неправильне нанесення плівки навряд чи можна назвати шлюбом, і перфекціоністів не залишається нічого іншого, як зняти її, і спробувати нанести інше захисне покриття. Екран планшета MultiPad 8.0 3G Note реагує на п'ять одночасних дотиків, точність при натисканні дуже висока, а ось стилус все ж краще стоїть перекалибровать.
Апаратна частина та результати тестів
В основі апаратної частини пристрою одна з найпопулярніших платформ - двухъдерный чіп Rockchip RK3066, який у поєднанні з одним гігабайтом оперативної пам'яті забезпечує продуктивність, достатню для виконання більшості завдань, крім, хіба що, вимогливіше гри. На даний момент 4-ядерні рішення ще не ставляться до розряду доступних. І поки в цілому збалансовані двоядерні рішення не страждають недоліком продуктивності.
Результати, які Prestigio MultiPad 8.0 3G Note продемонстрував у найпоширеніших бенчмарках наведені нижче.
NenaMark2: законні 60 кадрів/с, достатня продуктивність для нескладних ігор.
Бенчмарк AnTuTu: адекватна продуктивність для даної конфігурації і платформи Результати Quadrant Standard Edition: без особливих сюрпризів, MultiPad 8.0 3G Note задніх не пасе і зірок з неба не хапає.An3DbenchXL: достатня продуктивність в 3D
Vellamo: адекватні результати, що вказують на достатню продуктивність
Mobile 3Dmark: для динамічних тривимірних ігор MultiPad 8.0 3G Note точно не підійде.
Браузерний тест Browsermark 2 для вбудованого браузера (1615 балів) і Google Chrome (1674 бала) - мінімальний відрив вказує на швидкий серфінг з будь-яким обраним браузера Інтернету. В цілому, пристрою під силу всі поширені завдання, які користувачі виконують на планшетах. Планшет зібраний в елегантному металевому корпусі і оснащений ємною батареєю на 6000 маг, що не могло не позначитися на вазі пристрою. Однак MultiPad 8.0 3G Note забезпечує до 5 годин перегляду онлайн-відео або близько 8 годин веб-серфінгу. Саме ємна батарея забезпечила пристрою кращий результат в батарейному тесті AnTuTu.ОС і програми
Планшетний комп'ютер MultiPad 8.0 3G Note працює під управлінням операційної системи Android 4.1.1 без додаткових надбудов і «прикрас». Крім трьох стандартних екранних клавіш додано ще дві. Перша призначена для швидкого зняття скріншотів в одне касание.Полученный знімок екрану легко відправити по пошті, завантажити в Інтернет, або відредагувати, забезпечивши написами і кресленнями за допомогою стилуса.
Друга додаткова іконка активується тільки за допомогою стилуса і призначена для блокування або активації ємнісного сенсора дисплея, і фактично дублює відповідну апаратну клавішу на нижній бічній поверхні планшета. Права суперкористувача відсутні, і на момент написання огляду 100% робочого і перевіреного способу отримати ROOT не було. Модель MultiPad 8.0 3G Note, як і Будь-який інший недорогий планшет Prestigio забезпечений базовою версією OC, що зовсім непогано в плані сумісності і роботи додатків. Але з іншого боку така система має обмежену підтримку рукописного введення. Фактично це додаток SmartNote і поштова програма.Втім, можливості останньої частини рукописного введення невеликі - все написане вставляється в лист у вигляді файлу зображення, а не перетворюється в текст. Так що для більш повного та ефективного використання стилуса доведеться трохи попрацювати, і подбати про це самостійно.
Найперший і найпростіший крок - встановить додаток Google Gesture Search з Play Market. Також можна скористатися програмою My Gesture, безкоштовна версія має досить функцій. Цей додаток дозволяє створювати ярлики у вигляді жестів. Накресливши на екрані, наприклад, хитру закорлючку, можна запустити програму, відкрити гіперпосилання або зробити дзвінок абонента з телефонної книги. Щоправда у випадку MultiPad 8.0 3G Note цей трюк не пройде - 3G-модуль використовується виключно для підключення до Інтернет.
З пошуком графічного редактора проблем не виникає - в Google Play їх просто ставок гати. А от знайти клавіатуру з підтримкою рукописного введення виявилося важко. А використовувана нами Multiling Keyboard забезпечувала підтримку рукописного введення тільки для ієрогліфічних мов.
В якості короткого резюме зазначимо, що виробнику варто трохи більше подбати про програмну підтримку роботи зі стилусом.
В іншому набір попередньо встановленого програмного забезпечення, а також додатки доступні для установки при початковому конфігуруванні системи аналогічний іншим моделям виробника. Примітно, що деякі системні програми, такі як Installer eReader Prestigio або не можуть бути відключені. Хоча в інших моделях така можливість існує. З чим це пов'язано - абсолютно незрозуміло. На даний момент «по повітрю» доступне оновлення прошивки до версії 1.02, в основному покращує стабільність роботи.
Переваги Prestigio MultiPad 8.0 3G Note:
- Гарний час автономної роботи
- Якісна антиблікове покриття екрану
- Багатий комплект поставки
Недоліки Prestigio MultiPad 8.0 3G Note:
- Обмежена підтримка сенсорного вводу
- Значний вагу
Висновки
На даний момент купити планшет MultiPad 8.0 3G Note від Prestigio в Інтернеті можна за ціною близько 2800 гривень. Зовсім недавно стартова ціна пристрою становила 2999 гривень, і така динаміка не може не радувати. Однак даний планшет престижио не можна назвати масовим, його основна перевага - електромагнітний дигитайзер буде затребуване далеко не всіма користувачами. Однак, враховуючи динаміку зниження ціни, пристрій знайде своїх покупців.
Технічні характеристики Prestigio MultiPad 8.0 3G Note:
- Операційна система: Android 4.1.1
- Процесор/чіпсет: RockChip RK3066 1600 МГц
- Кількість ядер: 2
- Оперативна пам'ять: 1 Гб DDR3
- Відеоядро: Mali-400 MP
- Вбудована пам'ять: 16 Гб
- Підтримка карт пам'яті: microSDHC, до 32 Гбайт
- Дисплей: 8 дюймів, 1024×768 точок TFT IPS, глянсовий
- Сенсорний екран: ємнісний, мультитач, до 5 одночасних торкань
- Комунікації: Wi-Fi 802.11n, 3G (EDGE, HSDPA, GPRS, GSM900, GSM1800, GSM1900)
- Фотокамера: тилова 5 Мпікс, фронтальна 0,3 Мпікс.
- Звук: вбудовані стереодинаміки, вбудований мікрофон, вихід нааудио/навушники 3,5 мм
- Порти і роз'єми: micro USB, mini HDMI
- Акумулятор: 6000 мАч
- Розміри: 207x164x11 мм
- Вага: 450 г
- Комплектація: планшет, micro USB-кабель, OTG кабель, стилус, мережевий адаптер, чохол
Пристрій надано компанією Asbis